herbata earl grey

Herbata earl grey

Jedną z herbat, którą praktycznie zawsze zawiera zestaw herbat w skrzynce kupowany na różnego rodzaju prezenty jest herbata earl grey. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się tego rodzaju herbata ponieważ jest to jedna z bardziej popularnych odmian herbaty czarnej. Warto wiedzieć jakimi zaletami może się pochwalić tego rodzaju herbata i dlaczego też powinna być stosowana w miarę możliwości w każdym domu.

Dlaczego warto wybrać earl grey

  1. Dba o zęby – dzięki temu, że w jej składzie znajdują się katechiny to earl grey ma korzystny wpływ na kondycje jamy ustnej. Dodatkowo w jej składzie znajduje się fluor, który ma bardzo pozytywny wpływ na zęby i chroni je przed próchnicą.
  2. Poprawia trawienie – kolejnymi właściwościami herbaty earl grey jest łagodzenie bolesności, kolki, nudności i innych kłopotów żołądkowych. Jeśli jest ona pita regularnie to daje naprawdę bardzo fajne efekty w tej kwestii.
  3. Pomaga walczyć z depresją – dzięki posiadaniu odpowiednich składników posiada bardzo dobre właściwości poprawiające nastrój i uspokajające. Może pomóc w walce z depresją i pokrewnymi stanami. Jeśli cierpi się na depresje czy też inne podobne choroby to warto pić tego rodzaju herbatę codziennie. Ta herbata czarna ma bardzo pozytywne działanie w tej dziedzinie.
  4. Dodaje energii – Co prawda herbata earl grey z całą pewnością nie zastąpi kawy to jednak mimo wszystko może służyć jako bardzo ciekawy zastrzyk energii.
  5. Ma działanie przeciwnowotworowe – Dzięki zawartości w swoim składzie przeciwutleniaczy działa przeciwnowotworowo. Zwalcza wolne rodniki powodując wolniejsze starzenie się komórek co sprawia, że nowotwory nie rozwijają się w organizmie.

Herbata earl grey posiada bardzo wiele innych zastosowań, które z całą pewnością sprawią, że każdy będzie z niej zadowolony. Jest to jedna z lepszych czarnych herbat dostępnych na rynku.