herbata czarna

Herbata czarna do śniadania

Śniadanie to bardzo ważny element dnia, dlatego też warto wybrać odpowiedni jej rodzaj. Warto więc wiedzieć, która herbata jest odpowiednia. Czyżby to była herbata czarna?

Najlepsza do śniadania

Jeżeli chodzi o śniadanie to najlepsza oczywiście będzie herbata czarna, która pasuje zarówno do lekkich sałatek jak i cięższych potraw jak jajka na bekonie. W przypadku wyboru bardziej pikantnej kuchni dobrze jest sięgnąć po herbatę mającą w swoim składzie nutkę mięty. Jeżeli chodzi o moc to lepiej wybrać słabszy napar. Przykładową herbatą, która doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach będzie earl grey czy też specjalna herbata english breakfast tea. Jest to mieszanka herbaty cejlońskiej oraz indyjskiej. Charakteryzuje się lekkim orzeźwiającym aromatem i smakiem. Innym doskonałym wyborem mogą być mieszanki herbat z elementami rumianku, melisy czy też kopru, które wspomagają trawienie.

Sposób parzenia herbaty

Nie chodzi tak na prawdę o długość parzenia a rodzaj suszu. Bardzo popularne są tak zwane herbaty ekspresowe w torebkach. Jest to spowodowane łatwością ich przyrządzenia. Jednak niestety nie jest to najwyższej jakości herbata. O wiele lepszym pomysłem jest wybór herbaty liściastej, jednak do jej przygotowania niezbędny jest czas oraz posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Kiedy pić herbatę do śniadania?

Herbata earl grey czy też jakakolwiek inna, którą pijemy do śniadania powinna być spożywana po posiłku. Jest to spowodowane faktem, że czarna herbata pobudza śluzówkę układu pokarmowego co sprawia, że organizm przyjmuje mniejszą ilość żelaza, magnezu czy też białka. W związku z tym należy właśnie spożywać ją po zakończeniu posiłku.

Dodatkowo należy zrezygnować ze stosowania cukru, a wybierać inne rozwiązania takie jak miód czy też pigwa, mleko i wiele innych rozwiązań. Tak pita herbata będzie najlepszym wyborem do każdego śniadania. Warto ją pić w ten sposób.